KURUMSAL

       1997 yılında Opet benzin istasyonu olarak Bornova İzmir’de faaliyete başlamıştır.

       2000 yılından itibaren Türkiye kıyılarında ve serbest bölgelerde transit akaryakıt ticareti faaliyetlerine başlamıştır.

        2003 yılında kendi kamyonlarıyla yurtiçi nakliye işine başladı ve 2006 yılında organizasyon belgesi olarak R1 belgesi sahibi oldu. Tüm Türkiye çapında kıymetli müşterilerine konvoy ve parsiyel taşıma hizmetleri sunmaktadır.

       2004 yılında deniz akaryakıt ticaret hacminin artmasından dolayı 850 DWT kapasiteli gemisi olan Akıntürk2’yi filosuna dâhil etmiştir.2005 yılından itibaren Ege Bölgesi ağırlıkta olmak üzere toptan akaryakıt satış ve dağıtımına başlamıştır.

      2005 yılında ÖTV’siz akaryakıt bayiliği almıştır. Aynı yıl içerisinde değişen petrol yasası gereği pozisyonuna uygun olarak her türlü bayilik dağıtım lisanslarını almış olup bir nevi serbest dış ticaret lisansı olan ihrakiye teslim lisansına sahip olmuştur.

      2007 yılında kartlı araç tanıma sistemi olan OPET Otobil sistemini Ege Bölge distribütörü olarak tanıtma ve kullanıma sunma yönünde yeni bir departmanla faaliyete başlamıştır.

      Tüm bunlarla birlikte, akaryakıt dolum tesisleri ve iskelelerine yönelik tank aksesuarları ve iskele ekipmanlarını imal eden uluslararası tanınmış firmaların da temsilciliklerini yürütmektedir.